🌞 Wygrawerujemy Twój napis gratis w 24h 🎁 Wakacyjne WYPRZEDAŻE » sprawdź oferty 🔥 Na wybrane produkty użyj kodu rabatowego LATO 🌊

Ciekawostki i funkcje

Wodoszczelność zegarków. Co należy wiedzieć o wodoszczelnych czasomierzach?

Praktycznie każdy zegarek posiada określoną klasę wodoszczelności. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wodoszczelne zegarki możemy dowolnie moczyć i zanurzać w wodzie. Wyróżniamy bowiem kilka klas wodoszczelności. Ich znajomość oraz wiedza, którą klasę posiada nasz czasomierz, ma og... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Wodoszczelność zegarków. Co należy wiedzieć o wodoszczelnych czasomierzach?

Mechanizmy zegarków - co warto o nich wiedzieć?

Przymierzając się do zakupu zegarka należy zwrócić uwagę na wiele cech, które sprawią, że będzie on dopasowany do użytkownika w każdym aspekcie. Uważamy jednak, że najważniejszą z cech w czasomierzu jest jego mechanizm. To właśnie on odpowiada za najważniejszą funkcję zegarka - ... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Mechanizmy zegarków - co warto o nich wiedzieć?

Zegarki dla nurków

Zegarki nurkoweZegarki diver to szczególny typ czasomierzy, który miłośnicy zegarmistrzostwa doceniają za wyjątkowe funkcje pomocne podczas podwodnych wojaży oraz za szczególny design. Ostatnimi czasy cieszą się coraz większym powodzeniem, ze względu na rosnącą popularność sportów... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarki dla nurków

Zegarki lotnicze

Wielu producentów zegarków docenia miłośników lotnictwa i już od ponad kilkudziesięciu lat przygotowuje dedykowane czasomierze inspirowane światem lotnictwa. Ten typu zegarków jest ceniony przez miłośników czasomierzy, prym wiodą tutaj modele marek takich jak Laco, Oris czy też Longine... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarki lotnicze

Oris Calibre 400 - nowy standard wśród automatów

Ceniona szwajcarska marka Oris przedstawiła swoje najnowsze dzieło - Oris Calibre 400. To manufakturowy mechanizm, który został wymyślony, zaprojektowany i stworzony do życia w fabryce Oris w Hölstein. Oris Calibre 400 to mechanizm automatyczny, którego charakteryzuje:podwyższony pozio... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Oris Calibre 400 - nowy standard wśród automatów

Mierzenie kroków w zegarku

Kontrola codziennej aktywności to bardzo ważna czynność dla osób, które dbają o swoją kondycję fizyczną. Kluczowym jej elementem jest pomiar liczby kroków i przebytego dystansu w ciągu dnia. Współczesne zegarki, zarówno te sportowe jak i wybierane na co dzień, coraz częściej wypos... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Mierzenie kroków w zegarku

Biżuteria dla mężczyzn

Biżuteria dla mężczyzn to idealny sposób na ciekawe urozmaicenie męskiego ubioru i podkreślenie osobistego charakteru. Wielu panów wyraża swoje zamiłowanie do nowoczesnej mody właśnie poprzez uzupełnienie stylizacji akcesoriami na czasie. Co tak naprawdę oznacza "męska biżuteria"?W... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Biżuteria dla mężczyzn

Zegarek automatyczny

Zegarki automatyczne to najprościej mówiąc czasomierze mechaniczne z samoczynnym naciągiem sprężyny. Nie posiadają wbudowanej baterii, która napędza mechanizm. Ruch nadgarstka użytkownika za pośrednictwem wahnika dostarcza energii do sprężyny magazynującej energię, która następnie p... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarek automatyczny

Zegarki złote, zegarki pozłacane

Ponadczasowe złotoZłoto to nadzwyczajny materiał, ceniony na całym świecie przez pasjonatów wyszukanych i ekskluzywnych dodatków. Ma szczególne znaczenie dla osób dokonujących przemyślanych inwestycji. Decyzja o zakupie złotego zegarka czy biżuterii to doskonały sposób na ulokowanie... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarki złote, zegarki pozłacane

Najlepsze marki zegarków

Najlepsze marki zegarków są cenione i noszone przez miłośników zegarmistrzostwa na całym świecie. Do szczególnie cenionych producentów czasomierzy w Polsce można zaliczyć m. in. TAG Heuer, Longines, Oris, Rado, Frederique Constant, Maurice Lacroix, Ball, Tissot, Certina, Junghans, czy też... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Najlepsze marki zegarków

Sportowe zegarki do biegania

Zegarki do biegania to szczególny rodzaj czasomierzy, dedykowany miłośnikom sportowych aktywności. To obowiązkowi towarzysze treningu, zarówno dla tych bardziej, jak i mniej doświadczonych biegaczy. Pozwalają na kontrolowanie czasu, monitorowanie sportowych postępów, a nawet dostarczają i... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Sportowe zegarki do biegania

Zegarki wodoszczelne - co warto wiedzieć?

Zegarki wodoszczelne to ciekawy rodzaj czasomierzy, które cechuje wysoka odporność na działanie wody i wilgoci. Ten typ zegarków posiada wielu zwolenników wśród miłośników sportów wodnych oraz aktywnej turystyki. Z takim dodatkiem na nadgarstku możemy bezpiecznie pływać, a nawet nurk... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarki wodoszczelne - co warto wiedzieć?

Nowoczesny zegarek hybrydowy. Czym jest smartwatch hybrydowy?

Technologia idzie naprzód nie tylko w świecie komputerów, telefonów i sprzętu AGD. Także zegarki naręczne ulegają modyfikacjom, które mają na celu zwiększenie ich funkcjonalności oraz dostosowanie jej do potrzeb coraz bardziej wymagających, aktywnie żyjących użytkowników. Odpowiedzi... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Nowoczesny zegarek hybrydowy. Czym jest smartwatch hybrydowy?

Zegarek damski na bransolecie. Rodzaje bransolet i ich charakterystyka

Zegarki damskie na bransolecie są wspaniałym dodatkiem do każdego eleganckiego stroju. W przeciwieństwie do czasomierzy wyposażonych w skórzany pasek, zegarki na bransolecie nie wymagają okresowej jej wymiany, co pozwala na korzystanie z ich funkcjonalności przez długie lata. Panie poszukuj... Dowiedz się więcej »

Chronograf w zegarku - czym jest i do czego służy w praktyce?

Chronograf w zegarku to bardzo przydatna funkcja, w którą wyposażone są niektóre modele współczesnych czasomierzy. Od pozostałych można w prosty sposób odróżnić je dzięki umieszczonemu na tarczy napisowi „chronograph”. Podstawowym zadaniem tej funkcji jest dokładny pomiar i odlicz... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Chronograf w zegarku - czym jest i do czego służy w praktyce?

Zegarki wojskowe i taktyczne stworzone dla zawodowych żołnierzy

Zegarki są praktycznymi akcesoriami do odmierzania czasu, które przydają się nie tylko w codziennym życiu. Zegarki wojskowe i taktyczne to specyficzna grupa czasomierzy skierowanych do żołnierzy, które wyróżniają się podwyższoną wytrzymałością oraz dodatkowymi, przydatnymi w wojsku ... Dowiedz się więcej »

Zegarek z krokomierzem - absolutny must have dla aktywnych!

Krokomierz to przydatna funkcja, która coraz częściej pojawia się w zegarkach sportowych. Jej zadaniem jest precyzyjne odmierzanie liczby kroków, jakie danego dnia wykonał użytkownik zegarka. Doskonale sprawdza się więc do kontrolowania codziennej aktywności osób, które dbają o swoje zd... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarek z krokomierzem - absolutny must have dla aktywnych!

Zegarek z budzikiem (alarmem) - funkcja przydatna nie tylko z samego rana!

Współczesne zegarki to coś znacznie więcej niż tylko i wyłącznie narzędzia przeznaczone do precyzyjnego odmierzania i wskazywania czasu. Wyposażone w bardzo przydatne w codziennym życiu funkcje, nowoczesne zegarki stają się bowiem praktycznymi przyrządami, które mogą znacznie ułatwi... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarek z budzikiem (alarmem) - funkcja przydatna nie tylko z samego rana!

Zegarek z widocznym mechanizmem. Czym różni się skeleton od zegarka open-heart?

Mechanizm zegarka od początków swojego istnienia budzi ciekawość i zainteresowanie ludzi. Precyzję wykonania jego poszczególnych elementów oraz ich wzajemną współpracę objawiającą się odmierzaniem czasu możemy na własne oczy podziwiać w wyjątkowym rodzaju zegarków z widocznym mech... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Zegarek z widocznym mechanizmem. Czym różni się skeleton od zegarka open-heart?

Nowoczesne zegarki analogowe i elektroniczne

Mimo tego, że zegarek większości z nas kojarzy się z klasycznym przyrządem do odmierzania i wskazywania czasu, wśród nich nie brakuje także czasomierzy o bardzo nowoczesnym designie. Nowoczesne zegarki to głównie czasomierze sportowe, które łączą w sobie charakterystyczny wygląd z roz... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Nowoczesne zegarki analogowe i elektroniczne

Cyferblat w zegarku - czym jest i jakie rodzaje jego wykończeń wyróżniamy?

Cyferblat pełni w zegarku bardzo istotną funkcję. To na nim znajdują się bowiem oznaczenia godzin i wskazówki, za pomocą których odczytujemy aktualną godzinę. Cyferblat występować może w różnych kolorach oraz wykończeniach i w zależności od modelu być wyposażony także w pewne do... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Cyferblat w zegarku - czym jest i jakie rodzaje jego wykończeń wyróżniamy?

Chronometraż sportowy a producenci zegarków

Znane i cenione marki zegarków od lat bardzo chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych. Ich uczestnictwo związane jest jednak nie tylko ze sponsorowaniem określonych dyscyplin i sportowców, ale także z precyzyjnym pomiarem czasu, do którego dostarczają sprawdzonych i nowoczesnych narz... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Chronometraż sportowy a producenci zegarków

Wahnik w zegarku - funkcjonalny element ozdobny współczesnych czasomierzy

Wahnik jest jednym z elementów mechanizmu zegarka występującym we wszystkich czasomierzach mechanicznych oraz w niektórych modelach zegarków kwarcowych. Oprócz funkcji stricte użytkowej pełnić może także rolę ozdobną, gdyż współczesne wahniki mogą występować w różnych kolorach, ... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Wahnik w zegarku - funkcjonalny element ozdobny współczesnych czasomierzy

Wieczny kalendarz w zegarku - wygodny i prestiżowy dodatek

Wieczny kalendarz to bardzo praktyczny dodatek, który występuje w niektórych zegarkach wyposażonych w datownik, czyli funkcję wskazywania daty. Jego obecność pozwala na uniknięcie konieczności ręcznej regulacji daty, która w przypadku standardowych zegarków pojawia się w miesiącach kr... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Wieczny kalendarz w zegarku - wygodny i prestiżowy dodatek

27 października - zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu z letniego na zimowy 27 października sprawi, że tego dnia zyskamy jedną godzinę więcej na nocny wypoczynek. Szczególną uwagę należy poświęcić prawidłowemu ustawieniu wszystkich zegarków naręcznych, którą są w naszym posiadaniu. Dla osób, które pragną uniknąć konie... Dowiedz się więcej »

Zegarek survival - wytrzymałe zegarki dla twardzieli

Zegarek survival - idealny wybór dla miłośników sportów ekstremalnych i podróżyZegarki survivalowe to specyficzna grupa czasomierzy, które idą o krok dalej niż tradycyjne narzędzia do pomiaru i wskazywania czasu. Zegarek survival oferuje swoim użytkownikom szereg przydatnych funkcji, k... Dowiedz się więcej »

Budowa zegarka - z jakich elementów składa się zegarek naręczny

Z jakich elementów składa się każdy zegarek naręczny?Zegarek to narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie życie nawet w dobie smartfonów. Jest wspaniałym dopełnieniem każdego stroju, efektowną biżuterią oraz praktycznym akcesorium, które pozwala szybko sprawdzić aktualną god... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Budowa zegarka - z jakich elementów składa się zegarek naręczny

Piramida prestiżu zegarków

Zegarek to przyrząd, który nie służy dziś jedynie precyzyjnemu odmierzaniu czasu. To swoisty wyznacznik prestiżu oraz potwierdzenie statusu materialnego swojego posiadacza. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybierając zegarek zwraca uwagę nie tylko na jego wygląd oraz parametry użytkowe,... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Piramida prestiżu zegarków

Mechanizm kwarcowy w zegarku

Mechanizm kwarcowy w zegarku - co warto o nim wiedzieć?Zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży zegarków jest napędzana mechanizmem kwarcowym. Znajdziemy go zarówno w niedrogich, budżetowych zegarkach, jak i w szwajcarskich czasomierzach z wyższej półki cenowej. Zegarki kwarcowe c... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Mechanizm kwarcowy w zegarku

Szkiełka w zegarkach - odporność na zarysowania oraz kształty szkiełek

Szkiełko pełni bardzo istotną rolę w każdym zegarku. Ochrania jego tarczę przed uszkodzeniem, umożliwia sprawdzenie aktualnej godziny oraz zdobi zegarek. Warto jednak wiedzieć, że nie każde szkiełko w zegarku jest takie samo! Do ich wykonania wykorzystuje się bowiem materiały o zróżni... Dowiedz się więcej »

Zdjęcie Szkiełka w zegarkach - odporność na zarysowania oraz kształty szkiełek
  Zamówienie produktuZAMKNIJ [X]
Musisz podać liczbę sztuk produktu!
Produkt został poprawnie dodany do koszyka!
Przejdź do koszyka
WyszukajTrwa wyszukiwanie
  Zakupy na raty - informacjeZAMKNIJ [X]
Sprawdź symulację kredytu w jednym z dwóch systemów ratalnych:
  LogowanieZAMKNIJ [X]
Trwa logowanie, prosimy o cierpliwość
Hasło musi się składać min. z 8 znaków, dużych i małych liter oraz cyfry
  Formularz kontaktowyZAMKNIJ [X]

Wypełnij poniższy formularz, by otrzymać szybką odpowiedź na pytanie. Pamiętaj, że możesz do nas także zadzwonić, nasza infolinia: 68 416 25 80

* - pola wymagane
ładowanie

Menu

OPINIE KLIENTÓW