🌻 WIOSENNE WYPRZEDAŻE zegarków i biżuterii! Sprawdź oferty wyprzedażowe »   Na pozostałe produkty użyj kodu rabatowego WIOSNA w koszyku. 🌻

Zegarkowe porady

  1. Jak zmierzyć obwód nadgarstka?
    Obwód nadgarstka mierzymy elastyczną miarką w miejscu, w którym zamierzamy nosić zegarek, podajemy go bez luzu, obsługa doda standardowy luz - ok. 0,5 cm.
    Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy szablon miarki gotowy do wydruku wraz ze szczegółową instrukcją mierzenia obwodu. Należy pamiętać, by wydrukować miarkę w skali 100%, inaczej może być ona niedokładna.
    Pobierz szablon do mierzenia nadgarstka »
  2. Czy grawerowanie laserowe ma wpływ na gwarancję i na jakich zegarkach można je wykonać?
    Nie - grawerowanie laserowe jest najbezpieczeniejszą dla zegarka metodą znakowania.
    Urządzenie grawerujące nie ma mechanicznego kontaktu z zegarkiem, dzięki czemu jest neutralne dla mechanizmu i pozostałych jego podzespołów.
    Grawerowanie laserowe można wykonać na zegarkach złotych, srebrnych, stalowych, tytanowych i ceramicznych. Nie wykonuje się go na szkle oraz na zegarkach z tworzywa sztucznego i gumy.
    Utrudnienie dla grawerowania laserowego stanowią przeszklone dekle, które zmniejszają dostępną dla grawerowania przestrzeń.
    Szczegółowe informacje oraz przykłady grawerowania laserowego »
  3. Jakie rodzaje szkiełek występują w zegarkach szwajcarskich?
 
  • hesalitowe (plastikowe, akrylowe) - najmniej odporne na zarysowania szkiełka, stosowane w zegarkach tańszych producentów, są mało odporne na zarysowania, można je jednak w prosty sposób polerować.
  • mineralne - charakteryzują się wyższą wytrzymałością niż szkła hesalitowe, lepiej znoszą uderzenia, są bardziej odporne na zarysowanie, w przeciwieństwie do szkieł szafirowych można je łatwiej formować w bardziej finezyjne kształty, dlatego są często wykorzystywane przez producentów zegarków typu fashion.
  • szafirowe - najbardziej wytrzymałe szkła stosowane w zegarkach, bardzo trudne do zarysowania i stłuczenia, dają wysoki komfort użytkowania i pozostają w idealnym stanie przez dlugie lata. Stosowane przez większość szwajcarskich producentów - Tissot, Certina, Longines, Rado, Frederique Constant, TAG Heuer, Oris. Droższe modele mogą posiadać powłokę antyrefleksyjną na szkle (jedna lub dwie warstwy - od zewnątrz lub od wewnątrz), która sprawia, że na szkle nie widać refleksów, a lekko fioletowy odcień.
  1. Jakie rodzaje mechanizmów występują w zegarkach szwajcarskich?
 
  • kwarcowe (quartz) - regulatorem chodu w mechaniźmie kwarcowym jest niewielka płytka wykonana z kryształu kwarcu (stąd nazwa). Energia z baterii wywołuje jego drgania, wykorzystywane przez mikroprocesor do sterowania mechanizmem zegarka. Gdy przez płytkę kryształu kwarcu przepływa prąd, drga ona z częstotliwością 32 768 razy na sekundę. Mikroprocesor zlicza i sumuje 32 768 impulsy zamieniając je na jeden impuls na sekundę. Silniczek (rotorek) wykonuje pół obrotu na sekundę, napędzając zespół przekładni, sterujących ruchem wskazówek zegara. Przekładnie zapewniają zamianę ruchu silniczka na odpowiedni ruch obrotowy wskazówki godzinowej, minutowej i sekundnika. Prąd z baterii wywołuje drgania kryształu kwarcu oraz zasila silniczek i mikroprocesor. Mechanizmy kwarcowe są nowoczesnymi i bardzo dokładnym urządzeniami, nie wymagają skomplikowanych zabiegów, jedyne, o czym trzeba pamiętać to regularna wymiana baterii (co 1,5 do 3 lat). Dodatkowym udogodnieniem jest system EOL (End of Life) informuje on o nas o zbliżającym się wyczerpaniu baterii - wskazówka sekundowa zaczyna przeskakiwać co 4 sekundy.
  • kwarcowe automatyczne (autoquartz, kinetic) - zasada działania tego mechanizmu jest dokładnie ta sama, co w mechaniźmie kwarcowym, z tą różnicą, że energia do zasilania układu płynie z kondensatora (zamiast z baterii), który ładowany jest obracającym się podczas ruchu nadgarstka wahnikiem (podobnie jak w zegarku mechanicznym z automatycznym naciągiem). Energia zmagazynowana w kondensatorze zapewnia rezerwę chodu na kilkanaście do kilkudziesięciu dni.
    Mechanizmy typu autoquartz wykorzystywane są obecnie przez firmy Tissot i Rado.
  • mechaniczne z manualnym naciągiem (mechanical) - wykorzystuje jako regulator chodu balans. Energia do napędu regulatora przekazywana jest za pomocą wychwytu ze sprężyny naciągu. Sprężyna jest naciągana poprzez manualne nakręcanie zegarka koronką. Rezerwa chodu zegarka mechanicznego wynosi przy maksymalnym naciągnięciu sprężyny ok. 50 godzin.
  • mechaniczne z automatycznym naciągiem (automatic) - zasada działania mechanizmu z automatycznym naciągiem jest bardzo podobna to mechanizmu z manualnym naciągiem, z tą różnicą, że energia do naciągu sprężyny pochodzi z obracającego się podczas ruchów nadgarstka wahnika - jest ona pozyskiwana niejako przy okazji ruchów nadgarstkiem wykonywanych podczas różnych codziennych czynności. Zegarek automatyczny dodatkowo można nakręcać ręcznie przy użyciu koronki, jednak preferowane jest nakręcanie automatyczne przy użyciu wahnika. Rezerwa chodu w zegarkach z naciągiem automatycznym jest minimalne krótsza niż w tych z manualnym naciągiem - standardowo wynosi ok. 40 godzin.
  1. Co zrobić, gdy zegarek automatyczny zatrzyma się?
    Załóż zegarek na rękę i poruszaj kilka razy nadgarstkiem. Jeśli zegarek nie zacznie działać przekręć koronkę w prawo ok. 10 razy. Następnie ustaw datę i godzinę.
  2. Jaka jest różnica między chronografem a chronometrem?
    Zegarek z funkcją chronografu jest to zegarek ze stoperem. W zależności od komplikacji mechanizmu, na tarczy (oprócz właściwych wskazówek czasu) występują skale i wskazówki odmierzające odczyty stopera (godziny, minuty, sekundy, dziesiętne sekund).
    Chronometr jest to wysoce precyzyjny zegarek, który posiada certyfikat dokładności chodu wydany przez COSC - Contrôle Officiel Suisse des Chronometres (www.cosc.ch), gdzie zegarek podany był dokładnym testom w różnych warunkach, temperaturze i pozycjach.
  3. Jaka jest tolerancja dokładności chodu zegarków?
 
  • Zegarki mechaniczne mają wysoką tolerancję dokładności. Wynosi ona +/-30 sekund na dobę. Wynika to z faktu, iż na dokładność chodu zegarków mechanicznych mają wpływ liczne czynniki, nawet takie jak warunki atmosferyczne.
  • Zegarki mechaniczne z certyfikatem chronometru mają tolerancję +/-5 sekund na dobę.
  • Zegarki kwarcowe, w których za dokładność chodu odpowiedzialny jest impuls elektryczny przepuszczony przez kryształ kwarcu, mają tolerancję +/- 15 sekund na miesiąc.
  1. Gwarancja na szwajcarskie zegarki nie obejmuje:
 
  • okresu przydatności eksploatacyjnej baterii (nie obejmuje wymiany baterii).
  • normalnego zużycia eksploatacyjnego i starzenia (np. zarysowań na szkiełku; zmiany koloru i/lub zmian właściwości materiałów, z których wykonano niematowalne paski i łańcuszki, takich jak skóra, tkanina, kauczuk; złuszczania się powłok galwanicznych);
  • uszkodzeń którejkolwiek części zegarka w wyniku niewłaściwego użytkowania, braku staranności, zaniedbania, wypadków (uderzeń, wgnieceń, zgnieceń, zbicia szkiełka, itd.), użytkownika niezgodnego z przeznaczeniem oraz nieprzestrzegania instrukcji obsługi.
  • zegarek, na którym były wykonywane operacje przez osoby nieupoważnione lub którego pierwotny stan został zmieniony poza kontrolą firm szwajcarskich.
  1. Dlaczego szwajcarskie zegarki uważane są za najlepsze?
    Zegarki z kolebki zegarmistrzostwa to najlepszy wybór, ponieważ wyróżnia je wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały i precyzyjne rozwiązania. Kiedyś, szwajcarzy w czasie zimy byli odcięci od świata, ze względu na ogromne opady śniegu. Potrzebowali znaleźć coś, czym będą mogli się zająć - padło więc na produkcję zegarków. To właśnie ogromne zaplecze tradycji i doświadczenia w wielu latach produkcji czasomierzy jest potwierdzeniem faktu, że szwajcarskie zegarki są najlepsze.
  2. Gdzie należy wymienić rozładowaną baterię w zegarku, aby nie stracić gwarancji?
    W razie konieczności wymiany baterii w swoim czasomierzu zwróć się więc do nas. Korzystając z naszego autoryzowanego serwisu masz pewność, że wymiana baterii w zegarku zostanie wykonana w prawidłowy sposób, nowa bateria będzie wysokiej jakości oraz dobrze dopasowana do Twojego zegarka, a sam zegarek nadal pozostaje pod ochroną gwarancyjną swojego producenta.

Zakup zegarka

  1. Jakie pytania zadać sobie przed zakupem zegarka?
 
  • Jaki masz budżet? Zacznij od tego ile faktycznie chcesz zapłacić za zegarek, dzięki temu wybierzesz konkretne marki zegarmistrzowskie, którym warto się przyjrzeć.
  • Jakie będzie przeznaczenie zegarka? Skup się tutaj na tym, czy czasomierz będzie służył na wyjątkowe okazje czy może na co dzień.
  • Jak zegarek ma wyglądać? Jaka ma być jego kolorystyka, kształt, jakie ma mieć wzornictwo (np. dodatki typu diamenty czy konkretny materiał wykonania).
  • Jakich funkcji potrzebujesz w zegarku? W zależności od przeznaczenia czasomierza, możesz potrzebować konkretnych funkcji.
  1. Jaki mechanizm w zegarku wybrać?
 
  • Mechanizm mechaniczny z manualnym naciągiem to rozwiązanie dla miłośników rozwiązań bardzo tradycyjnych, którzy chcą mieć realny wkład w pomiar czasu w zegarku. Należy pamiętać, że zegarek taki wymaga manualnego nakręcania.
  • Mechanizm automatyczny jest to propozycja dla fanów klasyki oraz dobrego designu. Szczególnie polecany mechanizm dla osób, które nie są przekonane do codziennego nakręcania zegarka, ale chcą rozwiązania tradycyjnego i długowiecznego.
  • Mechanizm kwarcowy to dobry wybór dla osób, które poszukują zegarka w niskiej cenie, któremu nie będzie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu. Dodatkowo, mechanizm kwarcowy warto wybrać również w przypadku poszukiwania bardzo precyzyjnego czasomierza, który będzie miał bardzo dużą precyzję chodu.
  1. Jaki wybrać rozmiar zegarka?
 
  • Koperta - nie może być większa od nadgarstka, oraz zbyt mała. Pamiętaj, że kształt również ma wpływ na rozmiar.
  • Waga - zegarek nie może być zbyt ciężki - noszenie go na nadgarstku będzie niekomfortowe.
  • Pasek/bransoleta - zmierz przed zakupem obwód nadgarstka, jeśli jest niestandardowy, sprawdź jaki jest stopień regulacji paska lub bransolety.
  • Teraz możesz zamówić swój wymarzony zegarek!

Użytkowanie zegarka

  1. Jak nosić zegarek kieszonkowy?
 
  • Marynarka lub kamizelka - zegarek kieszonkowy przymocowany do marynarki lub kamizelki to najbardziej klasyczny sposób na noszenie tego typu dodatku. Idealnie zaprezentuje się na formalne okoliczności, np. na eleganckie spotkanie czy wesele.
  • Spodnie - jeśli chcesz, aby zegarek był umieszczony w bardziej subtelnym miejscu i nie był łatwo zauważalny, to będzie sposób dla Ciebie.
  1. Jak dbać o zegarek?
 
  • Czyszczenie należy zaplanować minimum raz w miesiącu,
  • Bransoleta - zanim zabierzesz się za czyszczenie, sprawdź z jakiego materiału jest zrobiona! Więcej przeczytasz w artykule jak czyścić zegarek.
  • Koperta - nie używaj detergentów i czyść tylko z wierzchu,
  • Pasek skórzany - unikaj wilgoci, wody i wysokich temperatur. Raz na miesiąc przecieraj czystą ściereczką z mikrofibry z obu stron.
  1. Jak wyczyścić pasek skórzany w zegarku?
 
  • Przygotować sodę oczyszczoną i wodę.
  • Wymieszać w proporcji 1:1.
  • Nałożyć masę na pasek, z każdej jego strony.
  • Odczekać godzinę.
  • Usunąć resztę specyfiku z paska (najlepiej ściereczką z mikrofibry).
  • Pozostawić do wyschnięcia.

    Prosimy pamiętać, iż ta metoda nie nadaje się do wszystkich typów pasków. Przed jej zastosowaniem należy skonsultować warunki gwarancyjne producenta danego paska. Nieodpowiednie jej zastosowanie może doprowadzić do uszkodzenia skóry.
  1. Jak wypolerować zegarek?
 
  • Zaopatrz się w specjalną ściereczkę oraz pastę polerską, przeznaczoną do materiału z jakiego wykonane zostały elementy, które masz zamiar wypolerować.
  • Przygotuj zegarek i najpierw, odpowiednio do materiału, dokładnie go wyczyść. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jak to zrobić, to przeczytaj artykuł jak wyczyścić zegarek.
  • Elementy, których nie chcesz polerować (złocone, pokryte powłoka, lub w innym sposobie wykończenia - szczotkowane, matowione) warto przed polerowaniem okleić, by nie uszkodzić ich pastą podczas polerowania.
  • Rozpocznij polerowanie, delikatnie pocierając ściereczką z bardzo małą ilością pasty polerskiej, spróbuj ją wetrzeć.
  • Po polerowaniu zegarek należy ponownie dokładnie wyczyścić, by pozbyć się spolerowanego materiału oraz pozostałości pasty polerskiej.

    Udało się! Zegarek wypolerowany, a jeśli nie to znaczy że wymaga doświadczenia specjalisty. Pamiętaj, że każdy zegarek możesz przynieść lub wysłać (po wcześniejszym kontakcie) do naszego serwisu - nasi specjaliści zadbają o niego najlepiej.
  1. Jak często powinno się konserwować zegarek?
    Mechanizm zegarka jest niezwykle precyzyjnym instrumentem, dlatego potrzebuje regularnej obsługi. Aby zapewnić odpowiednią konserwację i smarowanie mechanizmu, należy co 3-4 lata poddać zegarek serwisowi. Oczywiście jest to zależne od warunków w jakich użytkowany jest zegarek.

Zegarki - ogólne

  1. Sposoby złocenia elementów zegarków:
 
  • Metoda galwaniczna - polega na nanoszeniu na powierzchnię danego elementu równomiernej warstwy złota. Proces ten zachodzi dzięki reakcji chemicznej. Ze względu na porowatą strukturę metalu, naniesienie równomiernej grubości złocenia powoduje, iż wierzchnia warstwa złocenia jest również porowata i stosunkowo mało trwała. Uznaje się, że 1 mikron złocenia w trakcie normalnego użytkowania, wyciera się w ciągu 1 roku.
  • Metoda PVD - polega na napyleniu na powierzchnię danego elementu złotego proszku ( najczęściej jest to złoto 22-24 karatowe ) wraz z innym metalem. Najczęściej stosowaną domieszką jest tytan. Całość procesu odbywa się w komorach wysokociśnieniowych w dużej temperaturze i tak zwanej atmosferze beztlenowej. Tego typu działanie powoduje, że wierzchnia warstwa złocenia jest gładka, dzięki czemu mniej podatna na ścieranie. Zakłada się, ze złocenie PVD jest tak samo trwałe jak 10 mikronowe złocenie metodą galwaniczną.
  • Wstawki ze złota - metoda ta, polega na zastąpieniu złocenia wstawieniem w dane miejsce, elementu wykonanego ze złotej taśmy lub też w całości wykonanego określonego elementu zegarka ze złota. Porównując - 20 mikronowe złocenie metodą galwaniczną ma grubość 0,02 mm, natomiast najcieńsza ze stosowanych do wstawek blaszek ma grubość 0,2 mm. Czyli jest 10 razy grubsza od złocenia galwanicznego. W związku z tym, złocenie tego typu jest najbardziej trwałe oraz niestety najdroższe.
  1. Klasy wodoszczelności
    Określa się je w barach ( np. 1 bar. ), atmosferach (np. 6 atm.), a takze w metrach np. 30m, 60m. Dla laika, jest to dość często mylące. W tym wypadku metry nie oznaczają głębokości nurkowania, a odporność na ciśnienie statyczne na danej głębokości. Oto przykłady:
 
  • 30 m (3 atmosfery) - oznacza odporność na zachlapanie, mycie rąk, lub deszcz;
  • 50 m (5 atmosfer) - takie zegarki nie nadają się do nurkowania, można w nich jednak pływać na powierzchni pod warunkiem, iż producent zezwala na to w warunkach gwarancji;
  • 100 m (10 atmosfer) - z takimi zegarkami można jedynie nurkować z maską i z rurką;
  • 200, 300 m (20/30 atmosfer) i więcej - są profesjonalnymi zegarkami do nurkowania.
  1. Co to jest Tachymeter (Tachometr, Tachometer) i jak go używać?
    Tachymeter - określa średnią prędkość poruszania się na zamierzonym dystansie. Często jest jedną z funkcji, a w zasadzie dodatkową skalą na tarczy bądź lunecie w zegarkach sportowych.
    Pomiaru średniej prędkości za pomocą tachymetru można dokonać w następujący sposób:
 
  • Włączamy chronograf przy rozpoczęciu ruchu na mierzonym dystansie.
  • Po przejechaniu dystansu jednego kilometra zatrzymujemy stoper.
  • Wskazówka sekundnika chronografu powinna wskazywać prędkość z jaką poruszaliśmy się na dystansie jednego kilometra (oznaczenie na skali tachymetra - zwykle 60-360 km/h).
  1. Koperta zegarka - jakie są jej rodzaje?
 
  • Okrągła - to najpopularniejszy kształt, który wybierają przede wszystkim miłośnicy klasycznych rozwiązań. Idealnie zaprezentuje się w towarzystwie formalnego ubioru.
  • Kwadratowa - ten typ koperty zegarka urzeknie szczególnie miłośników retro dodatków.
  • Beczkowata (tonneau) - koperta zegarka w kształcie beczki nazywana jest wymiennie beczką lub tonneau. Ten kształt można porównać do prostokąta, z zaokrąglonymi bokami.
  • Podłużna - nietypowy, a zarazem gustowny kształt. Czasomierze wyposażone w tego typu kopertę często kojarzą nam się z kolekcjami damskimi.
  1. Czym różni się zegarek typu skeleton (szkieletowy) od open-heart?
    Różnicę między oboma rodzajami zegarków z widocznym mechanizmem dostrzeżemy już na pierwszy rzut oka. Zegarek szkieletowy posiada bowiem przeszklony i zupełnie przezroczysty cyferblat, który ukazuje naszym oczom cały jego mechanizm. Zegarki open-heart z kolei posiadają z reguły tradycyjną, nie transparentną tarczę z wyciętym otworem, przez który widać fragment ich mechanizmu.
  2. Z jakich materiałów może być wykonana koperta Twojego zegarka?
 
  • Stal nierdzewna - najczęściej zegarki wyposażone są w stalową kopertę, która jest odporna na uszkodzenia. Stal można również w łatwy i szybki sposób wypolerować, jeśli straci swój blask.
  • Złoto - to materiał szlachetny, który wykorzystuje się do produkcji kopert, a czasami również bransolet. Pojawia się on zwykle w luksusowych zegarkach.
  • Tworzywo sztuczne - wykonane z niego są przede wszystkim koperty oraz paski zegarków nurkowych, sportowych, terenowych oraz dziecięcych.
  • Tytan - wykonana ze stopu tytanu koperta zegarka zapewnia wyższy komfort użytkowania ze względu na kilkukrotnie niższą wagę stal. Tytan to bardzo twardy i niezwykle lekki materiał.
  • Spiek ceramiczny - koperta zegarka ze spieku ceramicznego zapewnia wysoką trwałość, odporność na ścieranie oraz korozję.
  • Brąz - jest to unikalny materiał, który podlega procesowi naturalnego starzenia. Koperta w zegarku wykonana z brązu nabywa z czasem charakterystycznego nalotu.

Zegarki smart

  1. Jak działa krokomierz w zegarku?
    Krokomierz to funkcja, która za pomocą danych z czujnika przyspieszenia - akcelerometru oraz specjalnych algorytmów przetwarzanych przez procesor, odpowiada za przybliżony pomiar liczby przebytych kroków.
  2. Co to jest zegarek/smartwatch hybrydowy?
    Zegarek hybrydowy, znany także pod nazwą smartwatcha hybrydowego, to połączenie klasycznego zegarka z nowoczesną, rozbudowaną funkcjonalnością. Zegarki hybrydowe posiadają klasyczny wygląd charakterystyczny do swoich analogowych odpowiedników, a więc tarczę i analogowe wskazówki. Ich wnętrze, oprócz mechanizmu i baterii kryje w sobie jednak znacznie więcej. Smartwatch hybrydowy, dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym do jego stworzenia łączy się bowiem z naszym smartfonem i przesyła oraz odbiera do niego określone informacje. Dzięki temu może więc informować użytkownika o nowych wiadomościach, e-mailach i innych powiadomieniach.
  3. Jak płacić zegarkiem?
 
  • Poszukaj na telefonie aplikacji, która obsługuje portfele elektroniczne, a jeśli jej nie masz to pobierz z App Store lub Sklepu Google. W przypadku zegarka Garmin, jest to aplikacja Garmin Connect. Jeśli posiadasz inny zegarek, może to być Apple Pay lub Google Pay.
  • Następnie, przygotuj fizyczną kartę kredytową lub debetową oraz wpisz jej dane. Potrzebujesz numeru karty, daty ważności oraz numeru CVV.
  • Dodaj kartę do aplikacji Garmin Connect, będziesz musiał dodatkowo zatwierdzić tą operację kodem SMS lub mobilną autoryzację (zależnie od banku wystawiającego kartę), a następnie nadać PIN - kod zabezpieczający do odblokowania możliwości płatności zegarkiem.
  • Teraz płatność zegarkiem jest możliwa.
  • Aby zapłacić za zakupy w sklepie, zwykle musisz dwukrotnie przycisnąć koronkę lub jeden z przycisków (w zależności od modelu), wpisać kod zabezpieczający na ekranie, po czym wyświetli się na nim karta - teraz możesz go zbliżyć do terminala i zapłacić.
  • Po odblokowaniu kodem zabezpieczającym opcja płatności pozostaje aktywna przez kilka kolejnych minut - nie trzeba ponawiać odblokowania gdy np. dokonujesz kilku kolejnych płatności na małe kwoty - np. na myjni.
  1. Jak połączyć smartwatch z telefonem?
    Większość producentów smartwatchy oferuje dedykowane aplikacje przeznaczone do obsługi zegarka z poziomu telefonu. Jeśli producent Twojego zegarka taką aplikację oferuje - wystarczy, że pobierzesz ją na swój telefon z App Store lub Sklepu Google Play. Po uruchomieniu aplikacji, na ekranie Twojego telefonu wyświetli się instrukcja “jak połączyć smartwatch z telefonem”. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją, a Twoje urządzenia odsłonią dla Ciebie całą funkcjonalność.

    Jeśli nie ma aplikacji dla Twojego zegarka:
 
  • Sprawdź czy zegarek oraz telefon są naładowane - może to banalne, ale jeśli urządzenie będzie miało niski stan baterii, to może się rozładować podczas łączenia i będziemy musieli zaczynać od nowa.
  • Włącz funkcję bluetooth w obu urządzeniach.
  • Poszukaj opcji paruj w ustawieniach zegarka i ją uruchom.
  • Przejdź do funkcji bluetooth w ustawieniach telefonu i poszukaj na liście dostępnych urządzeń zegarka.
  • Kliknij “połącz” i gotowe.
  Zamówienie produktuZAMKNIJ [X]
Musisz podać liczbę sztuk produktu!
Produkt został dodany do koszyka!
Przejdź do koszyka
WyszukajTrwa wyszukiwanie
  Zakupy na raty - informacjeZAMKNIJ [X]
Sprawdź symulację kredytu w jednym z dwóch systemów ratalnych:
  LogowanieZAMKNIJ [X]
Trwa logowanie, prosimy o cierpliwość
Hasło musi się składać min. z 8 znaków, dużych i małych liter oraz cyfry
  Formularz kontaktowyZAMKNIJ [X]

Wypełnij poniższy formularz, by otrzymać szybką odpowiedź na pytanie. Pamiętaj, że możesz do nas także zadzwonić, nasza infolinia: 68 416 25 80

* - pola wymagane
ładowanie

Menu

OPINIE KLIENTÓW