Szwajcarski Zegarek automatyczny Certina DS-1 Automatic C006.407.11.088.00
Każdy zegarek Certina DS-1 Automatic w naszym sklepie dostarczany jest w oryginalnym pudełku Certina i obowiązuje na niego pełna, oficjalna gwarancja.
Do zegarka Certina C006.407.11.088.00 możesz dodać także bezpłatne grawerowanie wybranego przez Ciebie napisu - np. urodzinowej dedykacji, grupy krwi, daty urodzenia, czy też swojej ulubionej sentencji. Szczególowej informacje dotyczące grawerowania znajdziesz na dedykowanej podstronie dotyczącej grawerowania zegarków.
Wymiary zegarka
Dobry wybór dla poszukujących klasyki z uwagi na szerokość koperty 39 mm. Długość koperty (tzw. lug-to-lug) wynosi 48 mm. Całkowita waga zegarka Certina DS-1 Automatic jest dość wysoka, wynosi 133 g i czyni zegarek masywnym i solidnym. Grubość koperty jest ponadstandardowa (11,98 mm). Wodoszczelność zegarka
Zegarek Certina C006.407.11.088.00 posiada zabezpieczenie przed wodą klasy 10 atmosfer tj. 100 m. Klasa wodoszczelności 10 atm pozwala na swobodne zachlapywanie zegarka wodą, wejście pod prysznic, kąpiel na powierzchni wody i nurkowanie z rurką. Nie powinno się jednak używać zegarka do nurkowania z butlą na większych głębokościach. Koperta i mechanizm zegarka
Koperta zegarka Certina C006.407.11.088.00 wykonana została ze stali szlachetnej, jest w okrągłym kształcie. Wykonanie z wysokiej jakości stopu antyalergicznej stali szlachetnej 316L ochroni Cię przed wystąpieniem alergii skórnych. Dodatkowo stop 316L charakteryzuje się podwyższoną odpornością przed czynnikami zewnętrznymi. Czasomierz Certina DS-1 Automatic został wyposażony w tradycyjny mechanizm nakręcany automatycznie (ETA 2824-2) podczas ruchu nadgarstka. Zastosowanie przeszklonego dekla, sprawia, że użytkownik zegarka może oglądać pracę jego mechanizmu widocznego od spodniej części koperty, co dodaje temu czasomierzowi dodatkowego uroku, klasy i prestiżu. Mechanizm automatyczny jest wprawiany w ruch przez wahnik. Naturalne ruchy nadgarstka poruszają wahnik, który z kolei nakręca sprężynę napędową. Nie jest konieczne zastosowanie żadnej baterii. Dokładność zależy od wykonania mechanizmu, jego pierwotnego ustawienia, a także od użytkownika zegarka. Szkiełko szafirowe i tarcza
Tarcza jest
ciemna, chroni ją
wyprodukowane z tlenku glinu, nierysujące się szkło szafirowe, szkło zostało dodatkowo pokryte
powłoką antyrefleksyjną, która poprawia czytelność zegarka
Certina C006.407.11.088.00 w słoneczne dni oraz przy mocnym natężeniu światła
eliminując refleksy. Szkło produkowane w oparciu o wysokiej jakości tlenek glinu, odporne na zarysowania. Siedem razy twardsze niż stal (twardość: 2200 - 2300 w skali Vickersa), bardzo trudne do zarysowania.
- Godziny na tarczy oznaczone są poprzez cyfry rzymskie oraz indeksy.
- Zastosowany rodzaj szkła - szafirowe.
Bransoleta
Ten uniwersalny zegarek męski Certina DS-1 Automatic fabrycznie dostarczany jest na bransolecie wykonanej ze stali szlachetnej. Produkt posiada bransoletę w kolorze srebrnym/stalowym. Wykonana z wysokiej jakości stopu antyalergicznej stali szlachetnej 316L bransoleta zapewnia bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie zegarka przez bardzo długi czas. Bransoleta może zostać dopasowana do rozmiaru Twojego nadgarstka przed wysyłką. Stop 316L charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję. Funkcje i pozostałe cechy zegarka
Wśród funkcji zegarka
Certina DS-1 Automatic można znaleźć:
Bezpieczne zapięcie motylkowe lub rozkładane - zapięcie motylkowe lub rozkładane zabezpiecza pasek lub bransoletę zegarka przed kradzieżą bądź przypadkowym upadkiem zegarka na ziemię, jeśli by się rozpiął.
Datownik - datownik wskazuje użytkownikowi w sposób elektroniczny lub analogowy aktualną datę. Jeśli zegarek posiada wieczny datownik nigdy nie będzie trzeba korygować jego ustawień daty.
Fluorescencyjne wskazówki - wskazówki pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie wskazać w warunkach braku lub słabego oświetlenia, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
Powłoka antyrefleksyjna - powłoka antyrefleksyjna występuje w zegarkach wysokiej klasy i jest nakładania w dwóch wariantach (1-warstwowa i 2-warstwowa) na szkła szafirowe. Jej zastosowanie pozwala wyeliminować wszelkie refleksy na tarczy zegarka i ułatwia odczyt jego wskazań w słoneczny dzień. Dodatkowo sprawia wrażenie, jak gdyby zegarek nie posiadał szkła (jeśli jest ono czyste).
Przezroczysty dekiel - przezroczysty dekiel wyposażony w szkło, które umożliwia obserwację mechanizmu zegarka podczas jego pracy. Występuje w niektórych zegarkach mechanicznych z automatycznym i manualnym naciągiem oraz automatycznych kwarcowych (autoquartz, kinetic).
DS - podwójne zabezpieczenie mechanizmu - system DS (Double Security) to opatentowane przez firmę Certina dodatkowe zabezpieczenie mechanizmu przed kontaktem z wodą i wilgocią. Polega na zastosowaniu dodatkowych uszczelek przy kopercie oraz koronce zegarka, które bardzo skutecznie zatrzymują wodę i pozwalają zegarkom z DS gwarantować podwyższoną wartość wodoszczelności.