Szwajcarski Zegarek automatyczny Maurice Lacroix Aikon Gent Venturer GMT Automatic Steel Ceramic AI6158-SS001-130-2
Twój wymarzony czasomierz kupisz w naszej sklepie w cenie nieprzekraczającej 11 620 zł oraz z darmową, ubezpieczoną przesyłką.
Każdy zegarek Maurice Lacroix Aikon Gent Venturer GMT Automatic Steel Ceramic w naszym sklepie dostarczany jest w oryginalnym pudełku Maurice Lacroix i obowiązuje na niego pełna, oficjalna gwarancja.
Do zegarka Maurice Lacroix AI6158-SS001-130-2 możesz dodać także bezpłatne grawerowanie wybranego przez Ciebie napisu - np. urodzinowej dedykacji, grupy krwi, daty urodzenia, czy też swojej ulubionej sentencji. Szczególowej informacje dotyczące grawerowania znajdziesz na dedykowanej podstronie dotyczącej grawerowania zegarków.
Wymiary zegarka
Ten model charakteryzuje gruba koperta (12 mm). Konkretny rozmiar koperty - 43 mm - idzie w parze z dużą tarczą, która zapewnia bardzo dobrą czytelność. Długość koperty (tzw. lug-to-lug) wynosi 49 mm. Wodoszczelność zegarka
Klasa wodoszczelności 300 m czyli 30 atmosfer charakteryzuje ten czasomierz. Klasa wodoszczelności 30 atm pozwala na swobodne zachlapywanie zegarka wodą, wejście pod prysznic, kąpiel na powierzchni wody, nurkowanie z rurką, nurkowanie z butlą na dużych głębokościach. Koperta i mechanizm zegarka
Koperta zegarka
Maurice Lacroix Aikon Gent Venturer GMT Automatic Steel Ceramic wykonana została ze
stali szlachetnej, jest w
okrągłym kształcie. Wykonanie z wysokiej jakości stopu antyalergicznej stali szlachetnej 316L ochroni Cię przed wystąpieniem alergii skórnych. Dodatkowo stop 316L charakteryzuje się podwyższoną odpornością przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo do wykonania koperty użyto:
- Spieku ceramicznego - efektowny polerowany spiek ceramiczny posiada dwa razy wyższą twardość niż stal szlachetna, jest także bardziej odporny na zarysowania i lżejszy od stali.
W tym wyjątkowym zegarku czas odmierza
tradycyjny mechanizm nakręcany automatycznie (Sellita SW330-1) podczas ruchu nadgarstka. Zastosowanie
przeszklonego dekla, sprawia, że użytkownik zegarka może oglądać pracę jego mechanizmu widocznego od spodniej części koperty, co dodaje temu czasomierzowi dodatkowego uroku, klasy i prestiżu. Mechanizm automatyczny jest wprawiany w ruch przez wahnik. Naturalne ruchy nadgarstka poruszają wahnik, który z kolei nakręca sprężynę napędową. Nie jest konieczne zastosowanie żadnej baterii. Dokładność zależy od wykonania mechanizmu, jego pierwotnego ustawienia, a także od użytkownika zegarka.
Niezwykle smukły mechanizm klasy premium, grubość zaledwie 4,1mm. Wersja z datownikiem oraz funkcją niezależnej drugiej strefy czasowej (GMT).
Szkiełko szafirowe i tarcza
Tarcza jest
jasna, chroni ją
wysokiej klasy nierysujące się szkiełko szafirowe, szkło zostało dodatkowo pokryte
powłoką antyrefleksyjną, która poprawia czytelność zegarka
Maurice Lacroix Aikon Gent Venturer GMT Automatic Steel Ceramic w słoneczne dni oraz przy mocnym natężeniu światła
eliminując refleksy. Szkło produkowane w oparciu o wysokiej jakości tlenek glinu, odporne na zarysowania. Siedem razy twardsze niż stal (twardość: 2200 - 2300 w skali Vickersa), bardzo trudne do zarysowania.
- Godziny na tarczy oznaczone są poprzez klasyczne indeksy.
- Zastosowany rodzaj szkła - szafirowe.
Pasek
Ten sportowy zegarek męski Maurice Lacroix AI6158-SS001-130-2 dostarczany jest na pasku gumowym. Czasomierz posiada pasek w kolorze czarnym. Pasek z wysokiej jakości kauczuku lub gumy jest wytrzymalszy od paska skórzanego i pozwala na swobodną kąpiel w morzu, bez obawy o jego uszkodzenie na skutek działania słonej wody. Paski kauczukowe są grubsze i minimalnie cięższe od skórzanych, zwykle wyposażone są także w inne zapięcie. Funkcje i pozostałe cechy zegarka
Wśród funkcji zegarka
Maurice Lacroix Aikon Gent Venturer GMT Automatic Steel Ceramic można znaleźć:
Bezpieczne zapięcie motylkowe lub rozkładane - zapięcie motylkowe lub rozkładane zabezpiecza pasek lub bransoletę zegarka przed kradzieżą bądź przypadkowym upadkiem zegarka na ziemię, jeśli by się rozpiął.
Datownik - datownik wskazuje użytkownikowi w sposób elektroniczny lub analogowy aktualną datę. Jeśli zegarek posiada wieczny datownik nigdy nie będzie trzeba korygować jego ustawień daty.
Fluorescencyjne indeksy na tarczy lub bezlu - indeksy pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie godziny w warunkach braku lub słabego oświetlenia,, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
Fluorescencyjne wskazówki - wskazówki pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie wskazać w warunkach braku lub słabego oświetlenia, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
GMT (druga strefa czasowa) - pierwsze zegarki z funkcją GMT były projektowane z myślą o pilotach, aby umożliwiać odczyt zarówno lokalnej strefy czasowej, jak i uniwersalnego czasu według strefy czasowej 0 (GMT), w niemieckich zegarkach często wstępuje także pod nazwą UTC. Zwykle przy pomocy dodatkowej wskazówki lub wyświetlacza możliwe jest określenie i odczytanie aktualnego czasu z innej strefy czasowej, drugi czas może być wskazywany w 24 lub 12-godzinnym formacie - zależnie od zastosowanego mechanizmu. W dzisiejszych czasach funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna podczas podróży pomiędzy różnymi strefami czasowymi, gdy chcemy znać zarówno czas lokalny, jak i ten "domowy".
Obrotowa luneta (bezel) zegarka - obrotowa luneta pozwala nurkom na pomiar czasu trwania nurkowania, jak również na pomiar czasu trwania jakiejkolwiek czynności.
Powłoka antyrefleksyjna - powłoka antyrefleksyjna występuje w zegarkach wysokiej klasy i jest nakładania w dwóch wariantach (1-warstwowa i 2-warstwowa) na szkła szafirowe. Jej zastosowanie pozwala wyeliminować wszelkie refleksy na tarczy zegarka i ułatwia odczyt jego wskazań w słoneczny dzień. Dodatkowo sprawia wrażenie, jak gdyby zegarek nie posiadał szkła (jeśli jest ono czyste).
Przezroczysty dekiel - przezroczysty dekiel wyposażony w szkło, które umożliwia obserwację mechanizmu zegarka podczas jego pracy. Występuje w niektórych zegarkach mechanicznych z automatycznym i manualnym naciągiem oraz automatycznych kwarcowych (autoquartz, kinetic).
Zakręcana koronka - zakręcana koronka pozwala na dodatkowe zabezpieczenie mechanizmu przed uszkodzeniem podczas zanurzenia zegarka pod wodę. Koronkę należy maksymalnie dokręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara i nie odkręcać podczas nurkowania.
Zakręcany dekiel - w przeciwieństwie do dekla montowanego na wcisk, dekiel ten jest wkręcany w kopertę, co dodatkowo zabezpiecza mechanizm przed uszkodzeniami podczas kontaktu z wodą.