Szkiełko szafirowe i tarcza
Tarcza jest
jasna dodatkowo posiada wyświetlacz, który chroni
wysokiej klasy nierysujące się szkiełko szafirowe, szkło zostało dodatkowo pokryte
powłoką antyrefleksyjną, która poprawia czytelność zegarka
Tissot Sailing Touch Lady Diamond w słoneczne dni oraz przy mocnym natężeniu światła
eliminując refleksy. Szkło produkowane w oparciu o wysokiej jakości tlenek glinu, odporne na zarysowania. Siedem razy twardsze niż stal (twardość: 2200 - 2300 w skali Vickersa), bardzo trudne do zarysowania.
- Godziny na tarczy oznaczone są poprzez indeksy oraz wyświetlacz.
- Dodatkowy czytelny wielofunkcyjny wyświetlacz.
- Zastosowany rodzaj szkła - szafirowe.
Funkcje i pozostałe cechy zegarka
Wśród funkcji zegarka
Tissot Sailing Touch Lady Diamond można znaleźć:
Alarm - zegarek z funkcją alarmu to bardzo praktyczny dodatek dla zapominalskich. Po ustawieniu funkcji alarmu, kiedy nadejdzie pożądana godzina włączy się dźwiękowy alarm, który można wyłączyć przy użyciu odpowiedniego przycisku.
Barometr - histogram pogody - histogram pogody na wyświetlaczu wskazuje zmiany ciśnienia względnego w ciągu ostatnich 6 godzin. Każda z 6 wyświetlonych kolumn odpowiada 1 godzinie, przy czym kolumna z prawej strony zawiera ostatnie wskazanie. Każda linia oznacza wzrost lub spadek ciśnienia względnego o 1 hPa.
Barometr - zegarek ze zintegrowanym barometrem pozwala na obserwację aktualnej wartości ciśnienia atmosferycznego na wyświetlaczu. Bardzo często zegarki z barometrem posiadają także funkcję umożliwiającą prognozowanie pogody na najbliższe godziny oraz wysokościomierz.
Bezpieczne zapięcie motylkowe lub rozkładane - zapięcie motylkowe lub rozkładane zabezpiecza pasek lub bransoletę zegarka przed kradzieżą bądź przypadkowym upadkiem zegarka na ziemię, jeśli by się rozpiął.
Chronograf - regaty - funkcja regaty polega na odliczaniu wstecznym, które można ustawić w zakresie od 0 do 10 minut (cyfry na lunecie) i jest używana jako licznik czasu podczas procedury startowej w regatach. Gdy odliczanie osiągnie wartość zero, następuje przełączenie na funkcję stopera wyścigu.
Chronograf (stoper) - zegarek z funkcją chronografu jest to zegarek ze stoperem. W zależności od komplikacji mechanizmu, na tarczy (oprócz właściwych wskazówek czasu) występują skale i wskazówki odmierzające odczyty stopera (godziny, minuty, sekundy, dziesiętne sekund).
Datownik - datownik wskazuje użytkownikowi w sposób elektroniczny lub analogowy aktualną datę. Jeśli zegarek posiada wieczny datownik nigdy nie będzie trzeba korygować jego ustawień daty.
Dotykowe szkło - pierwszym dotykowym szkłem była technologia T-Tactile opatentowana przez firmę Tissot. Umożliwiała ona wybranie funkcji zegarka przez naciśnięcie odpowiedniego miejsca na jego tarczy. Wysokiej jakości, odporne na zarysowania szkło szafirowe produkowane jest z tlenku glinu z wtopionymi przezroczystymi elektrodami oraz powłoką antyrefleksyjną. Dziś dotykowe szkło jest najczęściej używane w zegarkach typu smartwatch, gdzie działa na zasadzie zbliżonej do szkła w telefonach z ekranami dotykowymi.
Fluorescencyjne wskazówki - wskazówki pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie wskazać w warunkach braku lub słabego oświetlenia, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
GMT (druga strefa czasowa) - pierwsze zegarki z funkcją GMT były projektowane z myślą o pilotach, aby umożliwiać odczyt zarówno lokalnej strefy czasowej, jak i uniwersalnego czasu według strefy czasowej 0 (GMT), w niemieckich zegarkach często wstępuje także pod nazwą UTC. Zwykle przy pomocy dodatkowej wskazówki lub wyświetlacza możliwe jest określenie i odczytanie aktualnego czasu z innej strefy czasowej, drugi czas może być wskazywany w 24 lub 12-godzinnym formacie - zależnie od zastosowanego mechanizmu. W dzisiejszych czasach funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna podczas podróży pomiędzy różnymi strefami czasowymi, gdy chcemy znać zarówno czas lokalny, jak i ten "domowy".
Kompas - funkcja kompasu wskazuje użytkownikowi aktualne położenie zegarka w odniesieniu do stron świata.
Obrotowa luneta (bezel) zegarka - obrotowa luneta pozwala nurkom na pomiar czasu trwania nurkowania, jak również na pomiar czasu trwania jakiejkolwiek czynności.
Podświetlenie - zegarek z podświetlaną tarczą umożliwia łatwy odczyt godziny poprzez oświetlenie wskazań na tarczy dzięki niskonapięciowej diody.
Powłoka antyrefleksyjna - powłoka antyrefleksyjna występuje w zegarkach wysokiej klasy i jest nakładania w dwóch wariantach (1-warstwowa i 2-warstwowa) na szkła szafirowe. Jej zastosowanie pozwala wyeliminować wszelkie refleksy na tarczy zegarka i ułatwia odczyt jego wskazań w słoneczny dzień. Dodatkowo sprawia wrażenie, jak gdyby zegarek nie posiadał szkła (jeśli jest ono czyste).
Wielofunkcyjny wyświetlacz - zależnie od modelu wielofunkcyjny wyświetlacz zegarka pozwala na przekazanie użytkownikowi informacji o aktualnej dacie, dniu tygodnia, czasami także o temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym czy też wysokości nad poziomem morza.
Wskaźnik pływów morskich - wskazówka minutowa pokazuje rzeczywisty stan pływów w danym miejscu, a wskazówka godzinowa pokazuje tendencję do odpływu lub przypływu.
Wysadzany naturalnymi diamentami - zakute na tarczy bądź kopercie brylanty dodają elegancji i świadczą o wysokiej klasie zegarka i jego właściciela. Do zegarka dołączany jest certyfikat potwierdzający klasę czystości oraz masę szlachetnych kamieni. Brylanty są gwarancją zachowania wysokiej wartości materialnej przez wiele lat.