❄ Zegarki i Biżuteria z wysyłką 24h - SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE 🎁 Świąteczny rabat 🎄 Użyj kodu rabatowego ZIMA w koszyku lub zapytaj o rabat

Zegarki Tissot - poradnik

Tissot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów szwajcarskich zegarków. Od ponad 150 lat marka dba o to, aby jej produkty trafiały w gusta wielu pokoleń miłośników zegarmistrzostwa. Jej znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość wykonania oraz oryginalne i bardzo zróżnicowane wzornictwo.

Zegarki Tissot zauważamy na nadgarstkach osób z całego świata, dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy poradnik z najważniejszymi informacjami na ich temat. Co znajdziesz w tym artykule?

 • Jak sprawdzić model zegarka Tissot
 • Tissot jak sprawdzić oryginalność
 • Jak ustawić zegarek Tissot
 • Jak otworzyć zegarek Tissot
 • Jak ustawić zegarek Tissot

Zegarek Tissot

Jak sprawdzić model zegarka Tissot

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie, które może Cię zainteresować jeżeli poszukujesz informacji na temat modelu, który posiadasz. A więc, jak sprawdzić model zegarka Tissot? Możesz zrobić to na kilka sposobów, między innymi:

 1. Instrukcja obsługi lub dokumentacja
  Jeśli masz dostęp do oryginalnej instrukcji obsługi lub dokumentacji zegarka, którą otrzymałeś podczas zakupu, to zazwyczaj w nich znajdziesz informacje dotyczące modelu. Jego nazwa często jest wymieniona na okładce instrukcji lub wewnątrz dokumentu.
 2. Numer seryjny
  Zazwyczaj numer seryjny jest wygrawerowany lub nadrukowany na deklu zegarka, tzn. od spodu. Każdy oryginalny Tissot posiada unikalny numer seryjny, który pomoże Ci zidentyfikować model. Numer ten może być również wpisany w dokumentacji, którą otrzymałeś podczas zakupu. Po jego znalezieniu, możesz skorzystać z oficjalnej strony internetowej Tissot, gdzie zarejestrujesz swój zegarek i otrzymasz dostęp do wszystkich dokumentów w wersji elektronicznej.

 3. Dane na tarczy
  Nazwa modelu może znajdować się również na tarczy. Może to być pomocne, jeśli zegarek nie posiada innych wyraźnych oznaczeń.

 4. Autoryzowany serwis Tissot
  Jeżeli nie znalazłeś informacji na temat modelu na zegarku lub w dokumentacji, to zawsze możesz skontaktować się z naszym sklepem, który jest autoryzowanym sprzedawcą Tissot. Nasz zespół pomoże Ci zidentyfikować model zegarka na podstawie numeru seryjnego lub innych danych.

Tissot jak sprawdzić oryginalność?

Kupując zegarek znanej marki, z pewnością chciałbyś mieć pewność, że jest oryginalny. Mamy kilka prostych rad, które pomogą Ci zweryfikować czy czasomierz, który zakupiłeś pochodzi ze sprawdzonego źródła. Jeśli jesteś zainteresowany pogłębieniem tej tematyki, to polecamy nasz artykuł “jak sprawdzić czy zegarek jest oryginalny”. 

Tymczasem, spieszymy się z odpowiedzią na pytanie Tissot jak sprawdzić oryginalność!

 1. Zakup od autoryzowanego dealera lub źródła
  Najpewniejszym i najprostszym sposobem, aby upewnić się, że Twój zegarek Tissot jest oryginalny, jest zakup od autoryzowanego sprzedawcy, jakim jest nasz sklep zegarki.zgora.pl. Unikaj zakupu na aukcjach online lub od nieznanych sprzedawców, którzy nie posiadają oficjalnych dokumentów, potwierdzających współpracę z producentem.

 2. Cena
  Oryginalne zegarki Tissot zwykle są cenione niedostępne za znacznie niższą cenę niż sugerowana cena detaliczna. Jeśli cena oferowana przez sprzedawcę jest zbyt niska w porównaniu do innych (np. tej, którą znajdziesz na stronie producenta), to powinno wzbudzić Twój niepokój.

 3. Dokumentacja i opakowanie
  Oficjalny sprzedawca zawsze dostarcza zegarek Tissot z kompletną dokumentacją, tzn. w tym instrukcją obsługi i kartą gwarancyjną. Sprawdź, czy podczas zakupu otrzymałeś wszystkie te dokumenty i czy są one zgodne z wzorcami Tissot.

 4. Numer seryjny i certyfikat autentyczności

Zegarki Tissot zazwyczaj mają wygrawerowany lub nadrukowany numer seryjny na tylnym deklu zegarka, a jeśli go nie ma to znajdziesz go w dokumentacji. Możesz również poprosić o certyfikat autentyczności od sprzedawcy lub skonsultować się z autoryzowanym serwisem Tissot w celu weryfikacji numeru seryjnego.

Jeśli wciąż masz wątpliwości co do oryginalności zegarka Tissot, zawsze warto skonsultować się z producentem lub autoryzowanym serwisem Tissot, konsultanci powinni Ci pomóc w potwierdzeniu autentyczności zegarka i zapewnić dodatkowe informacje. Pamiętaj, że zakup w zaufanym źródle jest najlepszym sposobem na uniknięcie nabycia podróbki.

ZegarekTissot

Jak ustawić zegarek Tissot

Niezależnie od tego jakiej marki masz zegarek, prawdopodobnie sposób jego ustawienia szczególnie się nie różni. Ustawienia, które Cię z pewnością będą interesować, to z pewnością czas i data. 

Oto ogólny przewodnik, jak ustawić zegarek Tissot:

 1. Odciągnij koronkę
  Jeśli Twój zegarek Tissot ma koronkę (wysuwane pokrętło na boku zegarka), najpierw odciągnij ją, ponieważ prawdopodobnie jest wciśnięta do koperty. W przypadku gdy zegarek posiada zakręcaną koronkę, musisz ją najpierw odkręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Po odkręceniu koronka delikatnie odskoczy, wtedy możesz ją odciągnąć.

 2. Ustawienie godziny
  Aby ustawić prawidłową godzinę, musisz kręcić koronką w odpowiednią stronę.

 3. Ustawienie daty
  Jeśli Twój zegarek Tissot ma funkcję datownika to posiada dwustopniową koronkę (różne poziomy jej odciągnięcia od koperty), sprawdź w którym porusza się datownik oraz obracaj koronkę w odpowiednią stronę, aby zmienić parametr.

 4. Wciśnij koronkę z powrotem
  Po zakończeniu ustawiania czasu i ewentualnie innych funkcji, wciśnij koronkę z powrotem do koperty zegarka. Upewnij się, że jest ona odpowiednio zamocowana. To bardzo ważne, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, czasomierz może być nieszczelny. W przypadku zakręcanej koronki niezbędne jest również jej dokręcenie do końca!

W razie dodatkowych pytań, wszystkie szczegóły dotyczące ustawiania zegarka mogą różnić się w zależności od modelu. Dlatego zawsze warto zajrzeć do instrukcji obsługi dostarczonej wraz z zegarkiem.

Jak otworzyć zegarek Tissot

Otwarcie zegarka Tissot powinno być wykonane ostrożnie, z zachowaniem odpowiedniej delikatności, ponieważ zegarki te są zwykle precyzyjnie zmontowane i nie są przeznaczone do otwierania przez użytkownika. Jeśli potrzebujesz otworzyć zegarek Tissot, zazwyczaj powinieneś to zrobić w autoryzowanym serwisie zegarmistrzowskim, aby uniknąć uszkodzeń i zachować gwarancję.

Dlaczego nie powinieneś otwierać zegarka własnoręcznie?

 1. Ostrzeżenie o otwieraniu zegarka
  Warto zaznaczyć, że próba otwarcia zegarka samodzielnie może spowodować utratę gwarancji. Jeśli zegarek jest jeszcze na gwarancji lub chcesz uniknąć jej utraty, lepiej skonsultuj się z autoryzowanym serwisem Tissot.

 2. Narzędzia zegarmistrzowskie
  Otwieranie zegarka wymaga specjalistycznych narzędzi i umiejętności zegarmistrzowskich. Czasomierze są zazwyczaj uszczelniane, a otwarcie ich bez właściwych narzędzi może spowodować uszkodzenie jego podstawowych funkcji.

Dlatego pamiętaj, że samodzielne próby otwarcia zegarka mogą prowadzić do utraty gwarancji, a także uszkodzenia zegarka. Jeśli masz problem z zegarkiem i wymaga to jego otwarcia, zawsze lepiej jest skonsultować się z naszym serwisem. Nasz zegarmistrz posiada narzędzia, wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne do naprawy i zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Zegarek Tissot

Jak wymienić baterie w Tissot?

Wymiana baterii w zegarku Tissot nie jest trudną procedurą, ale wymaga dużej ostrożności, aby nie uszkodzić zegarka. Tak samo jak w przypadku otwierania, jak i wymiany baterii nie polecamy robić tego własnoręcznie. Profesjonalny zegarmistrz nie tylko wie jak to zrobić, ale także wie jaka bateria będzie najlepsza do Twojego zegarka. 

Jeśli jednak interesuje Cię proces wymiany baterii, to postanowiliśmy opisać go dla ciekawych:

 1. Przygotowanie
  Przed przystąpieniem do działania, najpierw trzeba się dobrze przygotować. Niezbędne będą: narzędzie do otwierania zegarków oraz nowa bateria zgodna z modelem Twojego zegarka.

 2. Otwieranie zegarka
  Jeśli zegarmistrz ma wszystko czego potrzebuje to może przejść do otwarcia tylnej pokrywy, używając narzędzia do otwierania zegarków. Musi być bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić dekla ani nie porysować koperty.

 3. Usunięcie starej baterii
  Gdy zegarek zostanie otwarty, konieczne jest zlokalizowanie starej baterii. Można ją delikatnie wysunąć, używając specjalistycznej pęsety lub palców.

 4. Umieszczenie nowej baterii
  W miejsce starej baterii, umieszczana jest nowa bateria. Zegarmistrz musi upewnić się, że nowa bateria jest umieszczona właściwie.

 5. Zamknięcie zegarka
  Gdy nowa bateria jest umieszczona we właściwym miejscu, zegarmistrz może przystąpić do zamknięcia zegarka, używając odpowiedniego narzędzia.

 6. Sprawdzenie poprawnego działania zegarka
  Ostatnim krokiem jest sprawdzenie czy zegarek działa poprawnie. Zegarmistrz zrobi to bardzo uważnie i w razie problemów szybko poradzi sobie z nieprawidłowym funkcjonowaniem.

Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zlecić tę pracę profesjonalnemu zegarmistrzowi! Samodzielna wymiana baterii może prowadzić do uszkodzenia zegarka lub utraty gwarancji, jeśli jesteś w trakcie okresu gwarancyjnego.

Autor:

Tomasz Cerbiński - zdjęcie

Zielonogórzanin, jubiler z ponad 30-letnim doświadczeniem. 2. maja 1986 roku przy ulicy Niepodległości w Zielonej Górze otworzył swój pierwszy zakład jubilerski. W marcu roku 1989 odebrał koncesję nr U.IV/30/89 r. na przetwórstwo i obrót kamieniami szlachetnymi oraz metalami szlachetnymi, była to dopiero 30 koncesja w kraju.

W lipcu 1993 roku rozszerzył ofertę swoich salonów o pierwsze luksusowe marki zegarków szwajcarskich.

W 2016 roku przejął stery w pierwszego powstałego w Polsce po okresie transformacji producenta zegarków - POLPORA Manufaktura.

Mieszka i inwestuje w swoim rodzimym mieście, angażuje się w projektowanie najciekawszych modeli zegarków - jednowskazówkowca Kościuszko, emaliowanych Irysów. W jego planach kolejne projekty czasomierzy o wysokim stopniu jubilerskiej precyzji i komplikacji.

Komentarze użytkownikówNapisz komentarz

Dodaj komentarz
Napisz komentarz

Brak komentarzy

  Zamówienie produktuZAMKNIJ [X]
Musisz podać liczbę sztuk produktu!
Produkt został dodany do koszyka!
Przejdź do koszyka
WyszukajTrwa wyszukiwanie
  Zakupy na raty - informacjeZAMKNIJ [X]
Sprawdź symulację kredytu w jednym z dwóch systemów ratalnych:
  LogowanieZAMKNIJ [X]
Trwa logowanie, prosimy o cierpliwość
Hasło musi się składać min. z 8 znaków, dużych i małych liter oraz cyfry
  Formularz kontaktowyZAMKNIJ [X]

Wypełnij poniższy formularz, by otrzymać szybką odpowiedź na pytanie. Pamiętaj, że możesz do nas także zadzwonić, nasza infolinia: 68 416 25 80

* - pola wymagane
ładowanie

Menu

OPINIE KLIENTÓW