Japoński Zegarek automatyczny Seiko Prospex Sea Diver Automatic Samurai II Full Black SRPL15K1
Oferujemy ten produkt w cenie nie wyższej niż 2 600 zł z bezpłatną dostawą.
Wraz z zegarkiem Seiko Prospex Sea Diver Automatic Samurai II Full Black otrzymasz oryginalne opakowanie oraz oficjalną gwarancję producenta.
Do zegarka Seiko Prospex Sea Diver Automatic Samurai II Full Black możesz dodać także bezpłatne grawerowanie wybranego przez Ciebie napisu - np. urodzinowej dedykacji, grupy krwi, daty urodzenia, czy też swojej ulubionej sentencji. Szczególowej informacje dotyczące grawerowania znajdziesz na dedykowanej podstronie dotyczącej grawerowania zegarków.
Wymiary zegarka
Ten model charakteryzuje gruba koperta (12,3 mm). Całkowita waga zegarka Seiko SRPL15K1 jest dość wysoka, wynosi 100 g i czyni zegarek masywnym i solidnym. Rozmiar koperty jest bardzo klasyczny (41,7 mm). Lug-to-lug, czyli inaczej długość koperty od "ucha do ucha", dla modelu Seiko SRPL15K1 wynosi 49,5 mm. Wodoszczelność zegarka
Wodoszczelność równa 20 atmosfer jest jedną z cech zegarka Seiko SRPL15K1. Klasa wodoszczelności 20 atm pozwala na swobodne zachlapywanie zegarka wodą, wejście pod prysznic, kąpiel na powierzchni wody, nurkowanie z rurką, nurkowanie z butlą na średnich głębokościach. Koperta i mechanizm zegarka
Koperta zegarka Seiko SRPL15K1 wykonana została ze stali szlachetnej, jest w okrągłym kształcie. Wykonanie z wysokiej jakości stopu antyalergicznej stali szlachetnej 316L ochroni Cię przed wystąpieniem alergii skórnych. Dodatkowo stop 316L charakteryzuje się podwyższoną odpornością przed czynnikami zewnętrznymi. W tym wyjątkowym zegarku czas odmierza tradycyjny mechanizm nakręcany automatycznie (Seiko 4R35) podczas ruchu nadgarstka. Mechanizm automatyczny jest wprawiany w ruch przez wahnik. Naturalne ruchu nadgarstka poruszają wahnik, który z kolei nakręca sprężynę napędową. Nie jest konieczne zastosowanie żadnej baterii. Dokładność zależy od wykonania mechanizmu, jego pierwotnego ustawienia, a także od użytkownika zegarka. Szkiełko mineralne i tarcza
Tarcza jest
ciemna, chroni ją
utwardzone szkło mineralne, które można polerować. Odporne, wysokiej jakości szkło mineralne (twardość: 500 - 800 w skali Vickersa)
- Godziny na tarczy oznaczone są poprzez klasyczne indeksy.
- Zastosowany rodzaj szkła - mineralne.
Pasek
Oryginalny sportowy zegarek męski Seiko Prospex Sea Diver Automatic Samurai II Full Black dostarczany jest na pasku gumowym. Zegarek posiada pasek w kolorze czarnym. Pasek z wysokiej jakości kauczuku lub gumy jest wytrzymalszy od paska skórzanego i pozwala na swobodną kąpiel w morzu, bez obawy o jego uszkodzenie na skutek działania słonej wody. Paski kauczukowe są grubsze i minimalnie cięższe od skórzanych, zwykle wyposażone są także w inne zapięcie. Funkcje i pozostałe cechy zegarka
Ten model zegarka Seiko wyposażono w takie funkcje jak:
Datownik - datownik wskazuje użytkownikowi w sposób elektroniczny lub analogowy aktualną datę. Jeśli zegarek posiada wieczny datownik nigdy nie będzie trzeba korygować jego ustawień daty.
Fluorescencyjne indeksy na tarczy lub bezlu - indeksy pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie godziny w warunkach braku lub słabego oświetlenia,, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
Fluorescencyjne wskazówki - wskazówki pokryte zwykle substancją typu SuperLuminova (lub inną tego typu) ułatwiają odczytanie wskazać w warunkach braku lub słabego oświetlenia, fluorescencja działa po uprzednim naświetleniu zegarka światłe słonecznym lub sztucznym.
Obrotowa luneta (bezel) zegarka - obrotowa luneta pozwala nurkom na pomiar czasu trwania nurkowania, jak również na pomiar czasu trwania jakiejkolwiek czynności.
Zakręcana koronka - zakręcana koronka pozwala na dodatkowe zabezpieczenie mechanizmu przed uszkodzeniem podczas zanurzenia zegarka pod wodę. Koronkę należy maksymalnie dokręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara i nie odkręcać podczas nurkowania.
Zakręcany dekiel - w przeciwieństwie do dekla montowanego na wcisk, dekiel ten jest wkręcany w kopertę, co dodatkowo zabezpiecza mechanizm przed uszkodzeniami podczas kontaktu z wodą.